SEO PR - wizerunek marki w wyszukiwarce

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy w wyszukiwarce.

Co to jest SEO PR??

SEO PR to najogólniej mówiąc kreowanie wizerunku firmy w Internecie, czyli połączenie działań SEO oraz Public Relation. SEO PR wiąże się bezpośrednio z pozycjonowaniem stron, a dokładniej z wizerunkiem marki w wynikach Google. Dzięki temu klienci rozpoznają coraz bardziej markę lub osobę, a także zwiększa się zaufanie wśród potencjalnych klientów. Działania SEO PR to nowoczesna technika, która pozwoli zepchnąć negatywne opinie na dalsze pozycje, a w ich miejsce pozwoli na pojawienie się pozytywnych treści. W dzisiejszych czasach koniecznie jest dbanie o pozytywny wizerunek w sieci, aby być lepiej postrzeganym niż nasza konkurencja.

Dlaczego warto dbać o wizerunek w wyszukiwarce?

Obecnie ponad 90% użytkowników, przed podjęciem decyzji o zakupie produktu bądź skorzystania z usługi, sprawdza opinie na temat firmy w Internecie. Bardzo często po przeczytaniu negatywnej opinii, np. w postaci komentarza na forum, rezygnuje z zakupu. Wystarczy jeden nieprzychylny wpis i firma traci klienta. W związku z dużą konkurencją w Internecie, właścicielom firm oferującym sprzedaż produktów czy świadczenie usług drogą elektroniczną, bardzo zależy na tym, by ich marka była postrzegana pozytywnie i miała jak najlepsze opinie. W związku z tym warto zadbać o wizerunek firmy w wyszukiwarce, a to zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy doradzą, jak zaistnieć w Internecie, a co za tym idzie jak pozyskać nowych klientów i wyprzedzić konkurencję.

Dbanie o pozytywny wizerunek w Internecie zachęci użytkownika kontaktu, do kupna produktu, a przede wszystkim wzbudzi zaufanie, a to jedna z najtrudniejszych spraw, jeśli chodzi o SEO PR w wyszukiwarce. Jeśli uda nam się to zrobić, to sukces w e-biznesie gwarantowany.

Co zawiera SEO PR?

OPTYMALIZACJA TREŚCI

Jeśli mowa o optymalizacji w SEO PR, to najważniejszy jest content, czyli treść, w której występują odpowiednie frazy kluczowe, które użytkownik wpisuje szukając czegoś w Internecie.

ZDOBYWANIE LINKÓW

Działania z zakresu SEO PR umożliwiają pozyskiwanie naturalnych linków, np. z artykuł sponsorowanych, blogów, katalogów branżowych itp.

ROZPOWSZECHNIANIE TREŚCI

Aby firma była pozytywnie postrzegana, należy nie tylko zadbać o odpowiednią treść i słowa kluczowe, ale także trzeba ją naturalnie rozpowszechniać.

Etapy tworzenia strategii SEO PR

Analiza wyników wyszukiwania

Pierwszym etapem na tworzenie strategii SEO PR jest analiza dotychczasowych wyników wyszukiwania. Aby określić dokładnie jakie działania należy podjąć w celu promowania pozytywnego wizerunku firmy musimy wiedzieć jaki one teraz jest. W ramach tej analizy sprawdzana jest widoczność wszystkich opinii tych dobrych i złych.

Opracowanie planu promocji pozytywnego wizerunku firmy

Ten etap polega na planowaniu działań mających na celu poprawienie naszego wizerunku. Ustalamy tutaj na jakie frazy chcemy się promować. Czy będziemy reklamować naszą markę czy też konkretne produkty lub usługi. Określamy również w jaki sposób będziemy publikować i promować nowe oraz istniejące treści.

Tworzenie nowych treści oraz promocja

W trzecim etapie wykonywane są wszystkie zaplanowane wcześniej działania. Promowane są istniejące już treści zawierające pozytywny lub neutralny wizerunek firmy. Tworzone są również nowe treści, które zawierają słowa kluczowe oraz pozytywne opinie o firmie, produkcie lub usłudze. Ważne są również miejsca, w których publikujemy pozytywne treści. Mogą to być różnego rodzaju fora, blogi, portale społecznościowe i inne. Ważne, żeby unikalne treści były publikowane w rożnych miejscach oraz widoczne w wyszukiwarce.

Analiza efektów

W ostatnim etapie sprawdzamy, jakie efekty przyniosły nasze działania. Analizujemy ich wyniki i na ich podstawie planujemy kolejne działania mające na celu poprawienie wizerunku firmy w Internecie.