Optymalizacja stron www i sklepów internetowych

Osiągnij wysokie pozycje w wyszukiwarce dzięki profesjonalnej optymalizacji.

Co to jest optymalizacja??

Optymalizacje stron należy podzielić na 2 osobne zagadnienia. Pierwsze to optymalizacja treści znajdujących się na stronie internetowej. Do tego zalicza się odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi, oryginalna i wartościowa treść, a także odpowiedni podział na akapity. Drugą częścią jest optymalizacja tego, co znajduje się w kodzie strony, pomocny w tym przypadku jest audyt SEO, który wskaże osobom, odpowiedzialnym za edycję i modyfikację strony co należy zmienić. Dzięki przeprowadzeniu skutecznej optymalizacji za jakiś czas powinniśmy zaobserwować poprawę pozycji strony w wyszukiwarce Google. Podsumowując, następstwem audytu powinno być wprowadzenie optymalizacji na stronie.

Jakie są korzyści z optymalizacji stron?

Optymalizacja strony lub sklepu internetowego jest bardzo istotnym etapem skutecznego pozycjonowania sklepu lub strony www. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej optymalizacji wzrasta pozycja danego sklepu internetowego lub strony www w wyszukiwarce Google’a. Jakie są korzyści z optymalizacji stron?

UZYSKANIE WYŻSZEJ POZYCJI W WYNIKACH WYSZUKIWANIA

W wyniku prawidłowo przeprowadzonej optymalizacji strony internetowej zwiększa się również widoczność witryny w Internecie. Według statystyk wyższa pozycja w wyszukiwarce sprawia, że wzrasta również liczba odwiedzin danej strony.

STRONA DZIAŁA SZYBCIEJ

Po optymalizacji strony witryna powinna otwierać się krócej niż 3 sekundy. Ponieważ przeprowadzone badania jasno pokazują, że potencjalni klienci szybciej się zniechęcają, gdy strona długo się wczytuje. Usunięcie błędów w kodzie wpływa na szybkie ładowanie się strony.

WZROST LICZBY ODWIEDZIN

Odpowiednio zoptymalizowany tekst angażuje czytelnika do czytania, zachęca go do działania, np. do kupienia naszego produktu lub skorzystania z oferowanych przez nas usług. Jeśli strona wyda się interesująca dla użytkownika, częściej będzie na nią zaglądał.

WZROST ZYSKÓW

Posiadając stronę czy też sklep internetowy zależy nam przede wszystkim na osiąganiu jak najlepszych dochodów ze sprzedaży bądź z oferowanych usług. Jeśli witryna jest poprawnie zoptymalizowana , staje się przyjazna zarówno dla robota Google’a, jak i dla samych uzytkowników, którzy chętnie na nią wchodzą i korzystają ze świadczonych usług.

Na czym polega optymalizacja stron?

Optymalizacja to proces, który polega na dostosowaniu danej strony internetowej lub sklepu www do wymagań wyszukiwarki Google. Celem przeprowadzanie optymalizacji jest podniesienie pozycji wyświetlania się danej witryny internetowej w wyszukiwarkach. Optymalizację należy przeprowadzać regularnie i systematycznie.

Pierwszym etapem dostosowania serwisu internetowego jest przeprowadzenie jego audytu SEO. Bada się tutaj takie elementy jak:

  • poprawność kodu strony www lub sklepu internetowego
  • zawartość fraz kluczowych w treściach na stronie,
  • grafika dopasowania do witryny,
  • wdrożenie wersji na urządzenia mobilne,
  • szybkość ładowania się strony,
  • dostępność dla robotów Google’a,
  • jakość linków oraz linkowanie wewnątrz strony,
  • poprawność adresów URL

Następnym etapem optymalizacji jest wdrożenie wszystkich zaleceń audytu SEO. Dobrze przeprowadzona optymalizacja sprawi, że witryna będzie wyżej w pozycji w wyszukiwarce. W kolejnym etapie należy regularnie przeprowadzać kontrolę wdrożonej optymalizacji oraz jej wpływ w na osiągane wyniki.

Przebieg optymalizacji stron/sklepów

Optymalizacja strony internetowej to złożony proces, na który składają się cztery najważniejsze czynności, a mianowicie:

Rzetelne przeprowadzenie audytu SEO

Przygotowanie audytu to najważniejsza czynność, jaką podejmuje się w procesie optymalizacji strony internetowej. Jeśli powierzy się to specjalistom SEO można być pewnym, że strona po optymalizacji nie tylko będzie lepiej funkcjonować, ale także zajmie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Przeprowadzenie audytu wskaże, jakie błędy w kodzie strony posiada witryna, a także przeanalizuje treści na niej zamieszczone. Dzięki tym zabiegom optymalizacja nie tylko przebiegnie szybko, ale także skutecznie.

Wykorzystanie odpowiednich narzędzi SEO

Przy optymalizacji strony internetowej warto skorzystać z odpowiednich narzędzi i programów, które znacznie ułatwiają pracę, ponieważ automatycznie wyszukują i wskażą błędy w kodzie i treści strony. Do najpopularniejszych zalicza się takie programy jak: SEOPTIMER, WOORANK czy też SITELINER.

Wdrożenie poprawek

Po przygotowaniu audytu SEO następuje wdrożenie wszystkich poprawek. Dotyczy to zarówno kodu, jak i treści strony www. Czas, jaki należy poświęcić na poprawki ciężko określić, ponieważ wszystko zależy nie tylko od liczby poprawek, ale także od stopnia ich trudności. Niektóre błędy można wyeliminować w przeciągu kilku minut, natomiast inne mogą wymagać poświęcenia nawet kilku godzin.

Bieżąca kontrola działania strony

Optymalizacja strony www nie jest czynnością jednorazową. Po wdrożeniu poprawek stronę należy cały czas sprawdzać i dbać o to, by była na bieżąco aktualizowana i poprawnie funkcjonowała. Należy wychwytywać wszelkie błędy techniczne i systemowe, dbać o to, by wprowadzane na bieżąco teksty były właściwie zoptymalizowane, czyli zawierały odpowiednie słowa kluczowe itp.

Dlaczego warto powierzyć optymalizację specjalistom?

Optymalizacja stron internetowych to proces, który wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także umiejętności. W związku z tym, że optymalizacja nie jest ani szybka, ani prosta, najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie jej specjalistom, czyli osobom, które na co dzień zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych. Wiedzą, z jakich metod i programów korzystać, na co należy zwrócić szczególną uwagę i przede wszystkim, jak się do tego odpowiednio zabrać. Tylko specjalista SEO będzie wiedział, które czynności należy wykonać na początku, a które lepiej przeprowadzić na końcu. W związku z tym planowanie oraz prowadzenie kompleksowych działań SEO warto powierzyć profesjonalistom. Tylko wtedy optymalizacja zostanie przeprowadzona w miarę możliwości szybko, fachowo i, co najważniejsze, skutecznie.